dnes je: 23.10.2021
meniny má: Alojzia
Čo by ste zmenili v obci?


Čo by ste privítali v obci?   
Materská škôlka

Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa MŠ v Klokoči

Zápis detí do MŠ v Klokoči 2021/22

Informácie pre rodičov detí MŠ Klokoč

Stanovisko k otvoreniu Materskej školy v Klokoči

 

     

Vážení rodičia, vzhľadom na blížiaci sa termín zápisu detí do materskej škôlky v Klokoči, je potrebné včas vyplniť a zaslať žiadosť podľa nižšie uvedených pokynov.

Informácie ohľadom zápisu

Žiadosť o prijatie dieťaťa do škôlky

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Spoločné fotenie

roky: 2014  2013  2011  2010

Naša materská škola

sa nachádza v lone prírody. Každý deň naše deti prichádzajú plné zážitkov a neuveriteľných príhod a nadšene rozprávajú svojim kamarátom,  čím  ich príroda prekvapila. Spolu donekonečna lúštime záhady a vnikáme tak do tajov neznáma.

Deti našej materskej školy prichádzajú každé ráno do sveta rozprávky. Naša trieda je veľká detská izba, v ktorej deti uplatňujú svoju predstavivosť - kreativitu. Hrou učíme deti naplno rozvinúť svoje predstavy, fantáziu a emócie.

Snažíme sa o to, aby každé dieťa v kolektíve našlo svoje miesto. Aby nenásilne dokázalo vyriešiť konflikt, aby obhájilo svoj názor. Snažíme sa vždy pri rozhovoroch s deťmi pozerať sa priamo do očí, aby dieťa cítilo, že sme jeho partnerom, kamarátom.

Vyhýbame sa príkazom z vrchu, pretože dieťa nemá nič z našich nosných dierok. Zdvihnutý prst a zvýšený hlas deti nepoznajú. Ich kamarátom je hlas zvončeka, ktorý deti upozorní v prípade potreby. Akcie v materskej škole boli zamerané ako zážitkové učenie.

Rozvíjame kognitívnu, emocionálnu, perceptuálno-motorickú stránku. Dennodenne otvárame náruč pre každé dieťa a odovzdávame tak vrúcne objatia aj pre deti z menej podnetného prostredia. Svet rozprávky zažívajú naše deti každučký deň.
 

Kontakt:
Materská škola Klokoč
962 25 Slatinské Lazy
Mobil: 0948 521 161
Email: ms.klokoc@gmail.com
Web: klokoc-ms.webnode.sk

Pracovná doba: 
Pondelok až v Piatok od 7:00 – 16:15