Dňa 24.5.2015 sa v našej obci uskutočnilo, tak ako každý rok,  tradičné „Váľanie mája“. Počasie nám toho roku veľmi neprialo, tak sme museli kultúrny program presunúť do sály Kultúrneho domu, čo trošku ovplyvnilo pôžitok z vystúpení našich účinkujúcich.

Klokočskí mládenci za doprovodu Ľudovej hudby Tomáša Boráka zvalili máj a tak sa začal hlavný kultúrny program, ktorého úvodné minúty patrili folklórnemu tanečnému súboru pri MŠ Klokoč. Malé deti aj napriek svojmu veku všetkým ukázali, že ľudová hudba a ľudový tanec sú im veľmi blízke, čo aj potvrdili svojim tanečným vystúpením.

Ďalej vystúpil detský folklórny súbor Ratolesť z Detvy, ktorý sa už tradične ukázal v plnej paráde. Spevom aj tancom potešili všetkých divákov, ktorí sa im za krásne vystúpenie odvďačili potleskom. Tanečníci vystúpili pod vedením Michala Baláža a spevácka zložka pod vedením Janky Lalíkovej.

Celé toto podujatie bolo doprevádzané Ľudovou hudbou Tomáša Boráka z Detvy. Mládenci nám ukázali, ako sa robí dobrá ľudová muzika.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim a aj divákom za príjemnú atmosféru. (galéria)