Vážení občania, toto sú aktuálne informácie ohľadom opakovaného plošného testovania občanov na COVID-19, ktoré sa uskutoční túto nedeľu dňa 8.11.2020.

Oproti poslednému testovaniu nastala z nariadenia Vlády SR zmena v časovom rozvrhu. Testovanie bude trvať 12 hodín, čím sa doba skrátila o tri hodiny. Preto prosíme občanov o trpezlivosť pri čakaní na odber nakoľko zo spomínaného dôvodu dôjde k vyššej koncetrácií ľudi v časoch odberu.

Začiatok testovania je o 8:00 a trvá do 20:00h.

Taktiež sme museli pozmeniť aj abecedný harmonogram, podľa ktorého budú občania prichádzať na testovanie. Abecedný zoznam je umiestnený na všetkých autobusových zástavkách v obci, obecnej tabuli, na predajni COOP Jednota a taktiež na internetovej a Facebook-ovej stránke obce.

Miesto testovania ostáva naďalej Sála kultúrneho domu.

Občania, ktorým nevyhovuje testovanie v nedeľu, môžu využiť testovanie v inom meste alebo obci. Testovanie nie je viazané na trvalý pobyt testovaného. Deti do 15r. sa musia preukázať zdravotným preukazom, a občania od 15r. občianskym preukazom.

Vážení občania, časový rozvrh je vytvorený s odhadom na počet ľudí a dĺžku testovania jednotlivca, preto uvedené časy sú orientačné. Budme preto trpezliví a ohľaduplní.

Niektorí občania sa vzhľadom na výkon zamestnania prídu testovať mimo času pre nich vyhradený, prosíme preto ostatných o zhovievavosť a pochopenie. Posledný odber je možný do 19:30h.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Plošné testovanie na COVID-19 v obci Klokoč a nábor pracovníkov

Čo je dôležité vedieť?

  • testovanie je dobrovoľné
  • neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu
  • testovanie sa netýka ani detí do 10 rokov
  • na testovaní sa nezúčastnia klienti domovov sociálnych služieb a hospitalizovaní pacienti v nemocniciach, ktorých otestujú priamo v zariadeniach
  • viac sa dočítate v článku Ministerstva obrany SR

 

Kde nájdem viac informácii?

Viac informácii sa dozviete na webe www.somzodpovedny.sk, prípadne na webe Ministerstva obrany spolocnazodpovednost.mil.sk.

 

Kedy sa môžem ísť otestovať?

  • nedeľa 1.11. (1. testovanie)
  • nedeľa 8.11. (opakované testovanie)
  • vždy od 8:00 do 20.00 , 

 

 

Kam sa môžem ísť otestovať?

Sála kultúrneho domu, Klokoč 1.

 

Ako bude testovanie vyzerať a kedy dostanem výsledok?

Ministerstvo obrany SR zverejnilo video, v ktorom ilustruje priebeh testu. Výsledok, resp. certifikát by ste mali získať po 15-20 minútach od odobratí steru. Musíte si naň počkať. Dostanete ho v obálke priamo na mieste.

"Dôležité je nezhromažďovať sa v skupinách, ale dodržiavať bezpečné rozostupy.