V nedeľu 23.02.2020 sa na Masarykovom dvore konala už po piaty krát Fašiangová zabíjačka. Napriek nepriaznivému počasiu si na spomínanú akciu našlo cestu nemalé množstvo návštevníkov, ktorí mali možnosť ochutnať chutné zabíjačkové jedlá, zabaviť sa pri ľudovej hudbe Javor, či pozrieť si vystúpenie FSk Ratolesť, povoziť sa na koňoch a pod.

O prípravu jedál sa postaralo šesť súťažiacich mužstiev, medzi ktorými nechýbalo ani mužstvo z Klokoča v zastúpení, starosta obce Radoslav Hruška, Pavel a Ivana Vyletelovci.

 

     

 

Jedlo, ktoré vzišlo z pod našich rúk malo obrovský úspech a stretlo sa s veľkým ohlasom, o čom svedčil nekončiaci rad záujemcov a taktiež aj fakt, že po skončení súťaže, náš tým podával jedlo ešte vyše hodinu a pol.

S radosťou sme prijali výsledky súťaže o umiestnení našeho týmu na treťom mieste, no ešte väčšiu  radosť sme mali z toho, že pred samotným vyhlásením výsledkov súťaže sa moderátorka opýtala hlavného nedeľného ochutnávača a porotcu v jednej osobe Viliama Haba, ktorý je vychýrený kuchár a účastník slovenské reality šou "Moja mama varí lepšie ako tvoja" v tv Joj, otázku, že ktorý stánok podľa neho mal najchutnejšie jedlo.

 

 

Viliam Habo sa bez zaváhania rozhliadol po všetkých súťažiacich, ktorých bolo spolu niekoľko desiatok členov a označil tým z Klokoča zo slovami: Tento stánok, tým z Klokoča mal najchutnejšie jedlo zo všetkých.
Paradoxom celého tohoto úspechu je fakt, že tento recept som si vymyslel 4 dni pred samotnou akciou na Masarykovom dvore. :)

Každopádne sme úprimne vďační a ceníme si takú poctu. Rovnako sa chceme poďakovať Klokočanom, ktorí nás prišli povzbudiť a to aj napriek skutočne nepriaznivému počasiu a samozrejme tým ľudom, ktorých hlas nás posunul na spomínanú tretiu priečku.

A čo to bolo za jedlo, ktoré malo taký veľký úspech?
Nazvali sme ho:

Pochúťka klokočského zbojníka Paľa Demikáta.
Čo sa pod týmto tajomným názvom skrýva?

Zemiaková lokša potretá maslom s bravčovým mäsom duseným na mrkve a petržlene, pri servírovaní posypaným bryndzou a ako obloha dusená kyslá kapusta. Jednoduchá, mierne pikantná pochúťka, s typicky podpolianskými ingerdienciami.

Nakoľko sme sľubili mnohým pýtajúcim sa, že prezradíme všetky ingrediencie, ktoré boli pri varení použité, tu sú:

10 kg br.krkovička
3,0 kg cibuľa
0,5 kg cesnak
2,0 kg bryndza
5,0 kg kyslá kapusta
1,0 kg nastrúhaná mrkva
0,5 kg nastrúhaný petržlen

Lokše:
10kg varených zmiakov v šupke
2kg polohr. múka
1kg hladká múka
1kg masla

Koreniny a pochutiny:
Soľ
Mletá paprika sladka
Mleta paprika ostrá
Čierne korenie mleté
Paradajkový pretlak, 0,5l
Horčica 0,3l
Mletá rasca
Bravčová masť

Fotogaléria je TU